* * *

Przewodnik "Muzyka sarmacka" dostępny jest aktualnie tylko w wersji elektronicznej. Druk przewidywany jest jesienią.
Ostateczny termin ukazania się wersji papierowej zależy w głównej mierze od ilości dokonanych subskrypcji. Aby dokonać
subskrypcji proszę kliknąć w link >>> subskrybuj przewodnik


MUZYKA SARMACKA

Przewodnik "Muzyka sarmacka" jest przeznaczony dla osób zainteresowanych kulturą, w tym szczególnie kulturą muzyczną, dawnej Polski. Autor w przystępny sposób oswaja czytelnika z Sarmacją, przechodząc potem do muzycznych inklinacji jej mieszkańców. Poznajemy znamienitych muzyków, kompozytorów, a wreszcie mecenasów sztuki. Ukazuje się nam zapomniany dziś świat dźwięków, jaki towarzyszył Polakom w okresie I Rzeczpospolitej.
Pomimo niewielkich rozmiarów, przewodnik daje sporą garść wiedzy, która jest w przeważajacej części rozproszona po trudnodostępnych publikacjach naukowych. Autor dzieli się również własnymi odkryciami i znajomością wydawnictw fonograficznych ilustujących muzykę obecną w Sarmacji przez z górą dwa wieki. Z pewnością, niejedna z podanych tu informacji burzy rozpowszechnione mniemanie o polskiej kulturze muzycznej w czasach przed Chopinem.


SZANOWNY CZYTELNIKU. Publikacja niniejsza, dostępna jest obecnie w wersji elektronicznej, ale może ukazać się także w wersji drukowanej. Czy tak się stanie zależy od ilości dokonanych subskrypcji. W związku z tym, prosimy o ich nadsyłanie za pomocą linku dostępnego na wstępie artykułu. Proszę określić prawdopodobną ilość woluminów oraz ustosunkować się do samej publikacji.
A teraz zapraszamy do lektury przewodnika w formacie pdf. Plik można pobrać na dysk lub otworzyć przez przeglądarkę.
W obu przypadkach najlepiej ustawić Adobe Acrobat Document na tryb pełnoekranowy.
>>link>>>

--------------------

-----------------------

* * *

Powrót do MENU

Contra belluM

* * *

Powrót do MENU